Kadınlarda, gebelik için bağışlanan sağlıklı yumurtaların yanı sıra kendi yumurtalarını da kullanma fırsatı tanıyan Tandem IVF, özellikle azalmış yumurta sayısı ve kalitesi gözlemlenen kadınlar için önemli bir tekniktir. Tandem döngü, doğal yumurtaların etkin olmaması halinde yumurta donörü tarafından sunulan ve gebelik şansını artıran bir B Planı olarak tanımlanabilir. Amacın çok fazla yumurtaya ulaşmak olmadığı bu süreç, yüksek dozda ilaç kullanımı gerektirmeyen bir tedavi yöntemidir.

Bu işleme onay verme aşamasında çoğu kadın hassas ve kararsız olabilir. Sağlıklı embriyolara ulaşmayı garantileyen bu yöntem sayesinde ileri tandem IVF döngüsü ile hastanın yumurtaları başarısız bile olsa, donör yumurtaların kullanımı etkin bir yöntem olarak tavsiye edilir. Dünyada çok az klinikte uygulanan Tandem IVF döngüsü, kliniğimizde uzman kadromuz ve eksiksiz altyapımızla embriyo seçiminde sunduğu fırsat sayesinde yüksek başarı oranını garantilemektedir.

Tandem IVF Döngüsü İçin İyi Adaylar

38 yaşından büyük ve yüksek FSH seviyeleri gözlemlenen kadınlar için uygun bir seçenek olan Tandem IVF döngüsü, zayıf yumurta kalitesi veya düşük yumurta rezervi olan kadınlar için de uygun bir tedavi yöntemidir.

Tandem IVF Döngü Prosedürü

Kadından elde edilen yumurta hücreleri ve donörden elde edilen yumurta hücreleri aynı gün erkeğin spermleri ile mikroenjeksiyon işlemine tabii tutulur. Sonrasında ise ayrı ayrı gelişimleri takip edilir. 5 günlük takip sonrasında ise  her iki grup embriyo (çiftin kendi yumurta hücreleri ve donör yumurtadan gelişen embriyolar) değerlendirilir ve tabii ki çiftin de onayı alınarak en kaliteli olanları transfer edilir. Kalan embriyoların ise dondurulup saklanması önerilmektedir.

İletişime Geçin